T502D685M035AG6310
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T502D685M035AG6310
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Manufacturer Size Code :
D
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
Type :
Molded
Number of Terminations :
2
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
6.8μF