T502D685M035AG6210
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T502D685M035AG6210
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
6.8μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
35V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Feature :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm