SRH3-4415
Mfr.Part #
SRH3-4415
Description
SSR RELAY 3PST-NO 15A 48V-480V
Solid State Relays
Output Type :
AC, Zero Cross
Current Rating :
15 A
Series :
SR3
Voltage - Load :
48 V ~ 480 V
Input Signal :
90-240 VAC
Supplier Device Package :
Module
Voltage - Input :
90 ~ 240VAC
Input Polarity :
AC
Load Current :
15 A
Nominal Output Voltage :
48 VAC, 120 VAC, 208 VAC, 240 VAC, 277 VAC, 347 VAC, 380 VAC, 415 VAC, 480 VAC