SRH3-2415
Mfr.Part #
SRH3-2415
Description
SSR RELAY 3PST-NO 15A 48V-480V
Input Polarity :
AC
Voltage - Load :
48 V ~ 480 V
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Termination Style :
Screw Terminal
Series :
SR3
Output Type :
AC, Zero Cross
Nominal Output Voltage :
48 VAC, 120 VAC, 208 VAC, 240 VAC, 277 VAC, 347 VAC, 380 VAC, 415 VAC, 480 VAC
Package :
Box
Circuit :
3PST-NO (3 Form A)
Supplier Device Package :
Module
Input Signal :
24 VAC
Voltage - Input :
24VAC
Current Rating :
15 A
Load Current :
15 A