SR04X1003FTL
Mfr.Part #
SR04X1003FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 100K OHM 1% 1/10W 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage Rating :
50V
Package / Case :
Qualification :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Power (Watts) :
1/16W
Resistance Tolerance :
± 1%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Length :
1mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
100kOhm
Product Width :
0.5mm
Power Rating :
100mW