SPU02N-15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SPU02N-15
Manufacturer
MEAN WELL
Package / Case
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 15V 2W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Current - Output 1 :
133mA
Nominal Input Voltage :
24V
Applications :
ITE (Commercial)
Series :
SPU02 (2W)
Max Output Power :
2W
Voltage - Input (Min) :
21.6V
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Output Voltage :
15V
Type :
Isolated Module
Operating Temperature :
-40°C~71°C With Derating
Number of Pins :
4
Efficiency :
82%
Feature :
OCP, SCP
Output Power :
2W
Number of Outputs :
1
Voltage - Isolation :
3kV
Size / Dimension :
0.77Lx0.28W x 0.40 H 19.6mmx7.1mmx10.1mm
Output Current :
133mA
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Output 1 :
15V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
7-SIP Module, 4 Leads
Packaging :
Tube
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
10.16mm