SPHL22156
Mfr.Part #
SPHL22156
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
ANT SP HELIC 1-4W 156M SMA F T
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Frequency (Center/Band) :
156MHz
Brand :
RF Family/Standard :
Mounting Type :
Connector Mount
Gain :
Features :
Pulse
Termination :
SMA Female
Package :
Bag
Height (Max) :
8.000" (203.20mm)
RoHS :
Details
Applications :
VSWR :
Product Category :
Antennas
Product Status :
Active
Frequency Range :
150MHz ~ 162MHz
Return Loss :
Series :
Subcategory :
Antennas
Ingress Protection :
Antenna Type :
Helical
Number of Bands :
1
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Datasheets
SPHL22156
1 Bands Helical VHF (f < 300MHz) Connector Mount SMA Female 156MHz - 8.000" (203.20mm) -