SPHL10167IC
Mfr.Part #
SPHL10167IC
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
ANT SP HELIC 1-4W 1-4-32X3-16
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
RF Family/Standard :
Package :
Bag
Number of Bands :
1
Gain :
RoHS :
Details
Mounting Type :
Connector Mount
Subcategory :
Antennas
VSWR :
Applications :
Return Loss :
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Pulse
Ingress Protection :
Antenna Type :
Helical
Series :
Product Status :
Active
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Height (Max) :
8.000" (203.20mm)
Features :
Frequency (Center/Band) :
163.5MHz
Product Category :
Antennas
Brand :
Frequency Range :
160MHz ~ 167MHz
Termination :
MX
Datasheets
SPHL10167IC
1 Bands Helical VHF (f < 300MHz) Connector Mount MX 163.5MHz - 8.000" (203.20mm) -