SN65HVS882PWP
Mfr.Part #
SN65HVS882PWP
Package / Case
28-PowerTSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Description
IC SERIALIZER 1MBPS 28HTSSOP
Product Category :
Serializers, Deserializers
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
Surface Mount
Contact Plating :
Gold
Thickness :
1mm
Width :
4.4mm
Base Part Number :
65HVS882
Interface :
SPI
Number of Pins :
28
Out Swing-Min :
4 V
Power Dissipation :
2.6W
No
Number of Elements :
1
Height :
1.2mm
Dual
Differential Output :
No
Supply Voltage1-Nom :
12V
Termination :
SMD/SMT
Length :
9.7mm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
REACH SVHC :
No SVHC
JESD-609 Code :
e4
Number of Terminations :
28
Function :
Serializer
Package / Case :
Input Characteristics :
Standard
Driver Number of Bits :
1
Input Type :
Serial
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Weight :
118.501007mg
Operating Supply Voltage :
1.03kV
Number of Inputs :
8
Terminal Pitch :
0.65mm
Data Rate :
1Mbps
Voltage - Supply :
10V~34V
Packaging :
Tube
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Terminal Form :
Gull wing
Output Polarity :
TRUE
Supply Voltage :
12V
Datasheets
SN65HVS882PWP
Introducing Serializers, Deserializers Texas Instruments SN65HVS882PWP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:65HVS882, Number of Pins:28, Number of Terminations:28, Package / Case:28-PowerTSSOP (0.173, 4.40mm Width), Operating Temperature:-40°C~125°C TA, SN65HVS882PWP pinout, SN65HVS882PWP datasheet PDF, SN65HVS882PWP amp .Beyond Serializers, Deserializers Texas Instruments SN65HVS882PWP ,we also offer MAX9276AGTN/V+, DS92LV18TVV/NOPB, MAX9277GTM/V+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.