SMLJ15E3/TR13
Mfr.Part #
SMLJ15E3/TR13
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Series :
SMLJ
Unidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Zener
Supplier Device Package :
SMLJ (DO-214AB)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
111.6A
Brand :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)