SMF180CA
Mfr.Part #
SMF180CA
Manufacturer
Rectron USA
Package / Case
SOD-123F
Description
TVS DIODE 292VC SOD123F
Stock
8
In Stock :
8
Manufacturer :
Rectron USA
Product Category :
Package / Case :
SOD-123F
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
292V
Voltage - Breakdown (Min) :
201V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
500mA