SMDJ30CA M6G
Mfr.Part #
SMDJ30CA M6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Series :
SMDJ
Power Line Protection :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
62A
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V