SMDJ28CAHM6G
Mfr.Part #
SMDJ28CAHM6G
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
66.1A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ