SMDJ28AH
Mfr.Part #
SMDJ28AH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB, SMC
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY, UL RECOGNIZED
Terminal Position :
Dual
JESD-30 Code :
R-PDSO-J2
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Peak Pulse Power :
3kW
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Clamping Voltage :
45.4V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Unidirectional Channels :
1
Configuration :
Single
Mount :
Surface Mount
Reverse Standoff Voltage :
28V
Number of Elements :
1
Type :
Zener
Terminal Form :
J BEND
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Polarity :
Unidirectional
Factory Lead Time :
22 Weeks
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Power Dissipation-Max :
6.5W
Peak Pulse Current :
66.1A