SMDJ17CAHM6G
Mfr.Part #
SMDJ17CAHM6G
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
No
Mounting Type :
Surface Mount
Applications :
Automotive
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
108.7A