SMDJ17CA M6G
Mfr.Part #
SMDJ17CA M6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Power Line Protection :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
108.7A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW