SMBJ22CAHM4G
Mfr.Part #
SMBJ22CAHM4G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Power - Peak Pulse :
600W
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMBJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
17.7A
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Applications :
Automotive
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V