SMBJ20CA R5G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMBJ20CA R5G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Series :
SMBJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
19.4A
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Supplier Device Package :
Type :
Zener
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V