SMBJ180A-HF
Mfr.Part #
SMBJ180A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 180VWM 291.6VC DO214AA
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
291.6V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power - Peak Pulse :
600W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
2.1A
Voltage - Breakdown (Min) :
200V