SMBJ17AHM4G
Mfr.Part #
SMBJ17AHM4G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Package / Case :
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
600W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
22.8A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Applications :
Automotive
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V