SMBJ16A-HF
Mfr.Part #
SMBJ16A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AA
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Unidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
23.1A
No
Power - Peak Pulse :
600W
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V