SMBJ110CA-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMBJ110CA-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.4A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
177V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Zener
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Bidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
122V