SMAJ90CA-HF
Mfr.Part #
SMAJ90CA-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AC, SMA
Description
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AC
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
100V
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
146V
Mounting Type :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Zener
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power Line Protection :
No
Power - Peak Pulse :
400W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
2.7A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
90V