SMAJ75CA
Mfr.Part #
SMAJ75CA
Manufacturer
SMC Diode Solutions
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC SMA
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.3A
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated DC :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
400W
DO-214AC, SMA
Lead Free :
Lead Free
Breakdown Voltage :
83.3V
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Series :
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Pins :
2
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V