SMAJ54CH
Mfr.Part #
SMAJ54CH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AC, SMA
Description
TVS DIODE 54VWM 96.3VC DO214AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.2A
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMAJ
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Power Line Protection :
No
Package / Case :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
96.3V
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Applications :
Automotive
Power - Peak Pulse :
400W