SMAJ36CAH
Mfr.Part #
SMAJ36CAH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AC-2
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Working Voltage :
36 V
Vf - Forward Voltage :
3.5 V
Series :
SMAJ
Breakdown Voltage :
40 V
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Polarity :
Bidirectional
Packaging :
MouseReel
RoHS :
Details
Number of Channels :
1 Channel
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Clamping Voltage :
58.1 V