SMAJ36A-HF
Mfr.Part #
SMAJ36A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AC, SMA
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Power - Peak Pulse :
400W
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Unidirectional Channels :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
6.9A
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Power Line Protection :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V