SMAJ22CAH
Mfr.Part #
SMAJ22CAH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
11.3A
Power Line Protection :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Type :
Zener
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Package / Case :
Power - Peak Pulse :
400W
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMAJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V