SMAJ18CA-HF
Mfr.Part #
SMAJ18CA-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Power - Peak Pulse :
400W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
13.7A
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
20V