SMAJ18A-HF
Mfr.Part #
SMAJ18A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Manufacturer :
Comchip Technology
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
13.7A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Unidirectional Channels :
Surface Mount
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Power - Peak Pulse :
400W