SMA6J24CA
Mfr.Part #
SMA6J24CA
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Product Category :
Supplier Device Package :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Power - Peak Pulse :
600W
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Bidirectional Channels :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
16A