SMA6J20A
Mfr.Part #
SMA6J20A
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Unidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
600W
Applications :
GENERAL PURPOSE
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
19.4A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Supplier Device Package :
Tape and Reel (TR)
Power Line Protection :
No
Package / Case :
Mounting Type :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V