SMA6J17CA
Mfr.Part #
SMA6J17CA
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
22.6A
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
Bidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
600W