SMA6J12CA
Mfr.Part #
SMA6J12CA
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Bidirectional Channels :
1
Applications :
Automotive, Telecom
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V
Zener
Power - Peak Pulse :
600W
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
30.2A
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ