SM202031005DE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SM202031005DE
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 10M OHM 0.5% 1.5W RADIAL
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
Slim-Mox
Resistance :
10MOhm
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Composition :
Thick Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Power Rating :
1.5W
Tolerance :
±0.5%
Terminal Pitch :
10.16mm
Feature :
Non-Inductive
Published :
Datasheets
SM202031005DE
Through Hole 10MOhm, Thick Film,