SL80-32/UI2+LXI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SL80-32/UI2+LXI
Manufacturer
Magna-Power Electronics
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 2.6 KW
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
Magna-Power Electronics
Product Category :
Display Type :
LED
Voltage - Output :
0V~80VDC
Current Regulation - Load :
0.04%
Feature :
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.2%
Voltage - Supply :
187V~265VAC
Ripple :
60mV rms
Current Regulation - Line :
0.02%
Weight :
34lbs 15.4kg
Power (Watts) :
2600W
Size / Dimension :
24.000Lx19.000W x 1.720 H 609.60mmx482.60mmx44.50mm
Current - Output :
0A~32A
Voltage Regulation - Line :
0.004%
Number of Characters :
3.5, 4
Voltage Regulation - Load :
0.01%