SL600-2.5/UI+LXI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SL600-2.5/UI+LXI
Manufacturer
Magna-Power Electronics
Description
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 1.5 KW
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
Magna-Power Electronics
Product Category :
Current Regulation - Load :
0.04%
Voltage - Supply :
85V~265VAC
Current - Output :
0A~2.5A
Series :
SL
Size / Dimension :
24.000Lx19.000W x 1.720 H 609.60mmx482.60mmx44.50mm
Weight :
32lbs 14.5kg
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.2%
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage Regulation - Load :
0.01%
Feature :
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Display Type :
LED
Voltage Regulation - Line :
0.004%
Number of Characters :
3.5, 4
Current Regulation - Line :
0.02%
Power (Watts) :
1500W
Voltage - Output :
0V~600VDC
Ripple :
250mV rms