SL-LA7012501KR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SL-LA7012501KR
Manufacturer
Samsung Semiconductor
Description
LED DRIVER CC AC/DC 26-33V 700MA
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Product Category :
Operating Temperature :
-30°C~50°C
Voltage - Output :
26V~33V
Length :
201.93mm
Efficiency :
85%
Mounting Type :
Chassis Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Output (Max) :
700mA
Max Input Voltage :
240V
Max Power Dissipation :
25W
Published :
Min Operating Temperature :
-30°C
Size / Dimension :
7.95Lx1.77W x 1.58 H 202.0mmx45.0mmx40.2mm
Max Operating Temperature :
50°C
Feature :
OCP, OVP, SCP
Min Input Voltage :
220V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Chassis Mount
Dimming :
Analog, PWM
Voltage - Input (Min) :
220VAC
Power (Watts) :
25W
Height :
40.132mm
Termination Style :
Wire Leads
Width :
44.958mm
Voltage - Input (Max) :
240VAC
Type :
Constant Current
Termination :
Wire Leads
Ratings :
IP66
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Topology :
AC DC Converter
Max Output Current :
700mA