SH21B331K101CT
Mfr.Part #
SH21B331K101CT
Description
MLCC 330PF 100V X7R 0805
Termination Style :
Pad
Voltage - Rated :
100V
Ratings :
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Product Depth (mm) :
1.25
Capacitance Value :
330pF
Failure Rate :
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Termination :
Flexible (Soft)
RoHS Status :
RoHS Compliant
SH
Product Length (mm) :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Voltage :
100Vdc
Capacitors
Construction :
Flat
Capacitance :
330pF
Case Style :
Ceramic Chip
Height :
1.25
ECCN (US) :
EAR99
e3
Microwave Application :
No
Maximum Operating Temperature (°C) :
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
15%
Packaging :
Tape and Reel
Tolerance :
10%
Product :
General Type MLCCs
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Type :
Soft Termination Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Size (mm) :
2 X 1.25 X 1.25
Height - Seated (Max) :
Product Height (mm) :
Mounting :
Datasheets
SH21B331K101CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology SH21B331K101CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0805, Voltage:100Vdc, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Type:Soft Termination Multilayer Ceramic Chip Capacitor, SH21B331K101CT pinout, SH21B331K101CT datasheet PDF, SH21B331K101CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology SH21B331K101CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology SH21B331K101CT
SH 330pF 100V Ceramic Capacitor 10% 15% 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805