SFCDP50013N6MX0
Mfr.Part #
SFCDP50013N6MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 0.0136UF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Current :
10A
Tolerance :
±20%
Inductance :
0.25 µH
Thread Size :
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Silver
Package / Case :
Axial, Bushing
Factory Lead Time :
11 Weeks
Number of Functions :
1
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.250Diax0.467L 6.35mmx11.85mm
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Capacitance :
0.0136μF
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C