SFCDL5000680MC1
Mfr.Part #
SFCDL5000680MC1
Description
CAP FEEDTHRU 68PF 20% 500V AXIAL
Voltage - Rated :
500V
Current :
10A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thread Size :
Additional Feature :
L-C-TYPE CIRCUIT
Inductance :
0.5 µH
Tolerance :
±20%
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Insertion Loss :
4dB @ 100MHz
Size / Dimension :
0.250Diax0.467L 6.35mmx11.85mm