SFBCL5000330ZC0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFBCL5000330ZC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 33PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Factory Lead Time :
11 Weeks
Terminal Finish :
Silver
Voltage - Rated :
500V
Insertion Loss :
1dB @ 100MHz
Thread Size :
8-32
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Capacitance :
33pF
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Series :
SFBC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
0.05 µH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
JESD-609 Code :
e4
Output Impedance :
50Ohm Ω
Mounting Type :
Panel Mount
Packaging :
Bulk
Current :
10A
Additional Feature :
LC-TYPE CIRCUIT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
Tolerance :
-20% +80%