SDEM25201B-4R7MS
Mfr.Part #
SDEM25201B-4R7MS
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Description
FIXED IND 4.7UH 1.6A 240MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SDEM25201B
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current Rating (Amps) :
1.6A
Material - Core :
Metal
Current - Saturation :
1.65A
Factory Lead Time :
8 Weeks
Inductance :
4.7μH
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Shielding :
Shielded
Datasheets
SDEM25201B-4R7MS
Delta Electronics SDEM25201B-4R7MS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD