SDEM20161T-R24MS
Mfr.Part #
SDEM20161T-R24MS
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Description
FIXED IND 240NH 5A 24 MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Inductance :
240nH
Current - Saturation :
5.5A
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Metal
Tolerance :
±20%
Series :
SDEM20161T
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current Rating (Amps) :
5A
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
DC Resistance (DCR) :
24mOhm Max
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
SDEM20161T-R24MS
Delta Electronics SDEM20161T-R24MS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD