SD3110-820-R
Mfr.Part #
SD3110-820-R
Description
FIXED IND 82UH 167MA 3.57OHM SMD
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
167mA
Series :
SD3110
Current - Saturation :
166mA
DC Resistance (DCR) :
3.57Ohm
Inductance :
82μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.122W 3.10mmx3.10mm
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
SD3110-820-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD