SD3110-101-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SD3110-101-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 146MA 4.72OHM SM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
100μH
Current Rating (Amps) :
146mA
Package / Case :
Nonstandard
Material - Core :
Ferrite
Series :
SD3110
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
4.72Ohm
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±20%
Type :
Wirewound
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Current - Saturation :
150mA
Size / Dimension :
0.122Lx0.122W 3.10mmx3.10mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
SD3110-101-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD