SD-100A-24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SD-100A-24
Manufacturer
MEAN WELL
Description
DC/DC CONVERTER 24V 101W
Stock
38
In Stock :
38
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
101W
Size / Dimension :
7.83Lx3.86W x 1.50 H 199.0mmx98.0mmx38.0mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Input (Min) :
9.5V
Voltage - Input (Max) :
18V
Current - Output (Max) :
4.2A
Voltage - Isolation :
1500V
Series :
SD-100 (100W)
Approval Agency :
CE
Mounting Type :
Chassis Mount
Type :
Enclosed
Output Power :
100W
Operating Temperature :
-15°C~60°C With Derating
Voltage - Output 1 :
24V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
84%