SCRR2512S1-R020F
Mfr.Part #
SCRR2512S1-R020F
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 0.02 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
SCRR
Resistance :
20mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Feature :
Current Sense
Factory Lead Time :
12 Weeks
Composition :
Thick Film
Datasheets
SCRR2512S1-R020F
Delta Electronics SCRR2512S1-R020F
SCRR Series, Thick Film, 20mOhm, 1W, ±1%, -55°C~125°C