SCRR1206S1-R100F
Mfr.Part #
SCRR1206S1-R100F
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 0.1 OHM 1% 1W 1206
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.85mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
SCRR
Number of Terminations :
2
Feature :
Current Sense
Factory Lead Time :
12 Weeks
Composition :
Thick Film
Resistance :
100MOhm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
SCRR1206S1-R100F
Delta Electronics SCRR1206S1-R100F
SCRR Series, Thick Film, 100mOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C