SCRH74B-120
Mfr.Part #
SCRH74B-120
Description
FIXED IND 12UH 1.71A 67 MOHM SMD
Test Frequency :
1kHz
Inductance :
12μH
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Current Rating :
1.71A
Published :
DC Resistance (DCR) :
67mOhm Max
Tolerance :
±20%
Length :
7.7978mm
Series :
SCRH74B
Width :
7.7978mm
Current - Saturation :
1.71A
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Current Rating (Amps) :
1.71A
Size / Dimension :
0.307Lx0.307W 7.80mmx7.80mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height :
4.4958mm
Datasheets
SCRH74B-120
Signal Transformer SCRH74B-120
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD